NJK Resultat från 1980 framåt
ÅR | TÄVLING | KLASS | PLACERING | SEGLARE |
---|---|---|---|---|
2022 | Nacra 17 Värlsmästerskap | Nacra 17 | 3 | Sinem Kurtbay & Akseli Keskinen |
2022 | Nacra 17 Europamästerskap | Nacra 17 | 3 | Sinem Kurtbay & Akseli Keskinen |
2021 | Nacra 17 Värlsmästerskap | Nacra 17 | 5 | Sinem Kurtbay & Akseli Keskinen |
2021 | Tokyo 2020 Olympiska spelen | Nacra 17 | 13 | Sinem Kurtbay & Akseli Keskinen |
2020 | Europamästerskap | Nacra 17 | 7 | Sinem Kurtbay & Janne Järvinen |
2020 | Världsmästerskap | Nacra 17 | 9 | Sinem Kurtbay |
2019 | Världsmästerskap, Hangö Finland | 6mR (klassiska) | 2 | Karl-Gustav Pihl , Georg Tallberg, Oscar Andersin och Henri Virkkunen, Djinn |
2019 | Världsmästerskap, Hangö Finland | 6mR (klassiska) | 3 | Thomas Hallberg, Jonas Renlund, Sam Fagerlund |
2018 | Europamästerskap | 6mR (klassiska) | 3 | Thomas Hallberg, Jonas Renlund, Sam Fagerlund |
2018 | Europamästerskap U19 | Laser Standard | 2 | Nooa Laukkanen |
2018 | Europamästerskap U19 | Laser Standard | 3 | Aleksi Tapper |
2018 | World Cup | 8mr (klassiska) | 3 | Kenneth Thelen |
2017 | Världsmästerskap | Match racing dam | 1 | Silja Frost |
2016 | Europamästerskap | 8mR (klassiska) | 1 | Kenneth Thelen |
2016 | Europamästerskap | 8mR (klassiska) | 3 | Henrik Thelen, Nathalie Ahlström, John Winquist, Kristian Räme |
2016 | Världsmästerskap | H-båt | 2 | Magnus Borg, Thomas Hallberg |
2016 | Europamästerskap | 6mR (klassiska) | 3 | Henrik Andersin, Chris Winter, Robert Nyberg, Jacob Granqvist |
2016 | Världsmästerskap | 5.5m | 3 | Thomas Hallberg |
2015 | Världsmästerskap | X-35 | 1 | John Winquist, Susanna Kukkonen |
2015 | Världsmästerskap | X-35 | 2 | Kenneth Thelen, Samuel Thesleff |
2015 | Europamästerskap | ORC klass A+B | 3 | Martin Estlander, Jan Österman, Fredrik Zitting |
2015 | Europamästerskap | ORC klass C | 3 | John Winquist, Susanna Kukkonen, Samuel Thesleff |
2014 | Världsmästerskap | X-41 | 1 | Olli-Pekka Lumijärvi, Arthur Hallberg |
2014 | Miami OCR, World Cup | 49er | 8 | Lauri Lehtinen & Kalle Bask |
2013 | Världsmästerskap | X-35 | 2 | John Winquist, Susanna Kukkonen, Lauri Lehtinen |
2013 | Världsmästerskap | 49er FX | 13 | Silja Lehtinen & Mikaela Wulff |
2013 | Världsmästerskap | Laser Radial U21 | 2 | Niki Blässar |
2013 | ISAF Junior Världsmästerskap | 29er | 5 | Victor Silén och Christoffer Silén |
2013 | Junior Världsmästerskap | 49er FX | 1 | Noora Ruskola och Camilla Cedercreutz |
2013 | Världsmästerskap | Zoom8, flickor | 1 | Catharina Sandman |
2012 | Världsmästerskap | X-41 | 1 | Olli-Pekka Lumijärvi |
2012 | Världsmästerskap | X-41 | 2 | Kenneth Thelen, Thomas Hallberg, Robert Nyberg, Mattias Bauer |
2012 | Etapp 5, Auckland – Itajal | VO 70 | 1 | ”Puma”, Thomas Johanson |
2012 | Miami OCR, World Cup | Match race dam | 4 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2012 | Country Qualifier 2012, Grade 1 | Match race dam | 1 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2012 | Sail for Gold | 49er | 5 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2012 | Världsmästerskap | Match race dam | 1 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2012 | Världsmästerskap | Zoom8, pojkar | 3 | Victor Silén |
2012 | Olympiska Spel | Match race dam | 3 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2012 | Olympiska Spel | 49er | 7 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2011 | Världsmästerskap | 6 mR Classic | 1 | Henrik Tenström, John Winqvist, Sten-Erik Molander och Markus Mannström |
2011 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 1 | Kenneth Thelen, Thomas Hallberg och Robert Nyberg |
2011 | Guldpokal | Int 5.5mR | 1 | Kenneth Thelen, Thomas Hallberg och Robert Nyberg |
2011 | För Olympiska Spel | 49er | 8 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2011 | Europamästerskap | 49er | 11 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2011 | För Olympiska Spel | Match race dam | 1 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Sail for Gold Regatta, World Cup | Match race dam | 5 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Delta Lloyd Regatta, World Cup | Match race dam | 2 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Trofeo SAR Princess Sofia | Match race dam | 2 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Miami OCR, World Cup | Match race dam | 6 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Total World Cup 2011 | Match race dam | 2 | Silja Lehtinen, Silja Kanerva och Mikaela Wulff |
2011 | Världsmästerskap | Zoom8, pojkar | 2 | Victor Silén |
2011 | Europamästerskap | Zoom8, pojkar | 3 | Victor Silén |
2010 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 3 | Kenneth Thelen, Thomas Hallberg och Robert Nyberg |
2010 | Världsmästerskap | X-41 | 2 | Kenneth Thelen och Robert Nyberg |
2010 | OCR, Miami | 49er | 4 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2010 | Världsmästerskap | 49er | 11 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2010 | Europamästerskap | 49er | 11 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2010 | Världsmästerskap | Byte CII | 1 | Niki Blässar |
2010 | Europamästerskap | Zoom 8, flickor | 2 | Noora Ruskola |
2010 | Världsmästerskap | Zoom8, flickor | 1 | Noora Ruskola |
2010 | Hamburg Ladies only | Match race dam | 1 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz, Silja Kanerva |
2010 | Världsmästerskap | Zoom8, pojkar | 2 | Victor Silén |
2009 | Volvo Ocean Race 2008-09 | VO 70 | 4 | ”Ericsson 3”, Thomas Johanson |
2009 | Etapp 5, Qingdao – Rio de Janeiro | VO 70 | 1 | ”Ericsson 3”, Thomas Johanson |
2009 | Princess Sophia World Cup | 49er | 10 | Lauri Lehtinen |
2009 | Europamästerskap | 49er | 5 | Lauri Lehtinen och Kalle Bask |
2009 | Världsmästerskap | 6 mR Classic | 2 | ”Fridolin”, Peter Åstrand |
2008 | Världsmästerskap | 8mR Classic | 2 | ”Silja”, Henrik Thelen |
2008 | Världsmästerskap | Yngling | 7 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2008 | Hyeres | Yngling | 5 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2008 | Olympiska Spel | Yngling | 11 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2008 | Världsmästerskap | Match race dam | 3 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz, Livia Väresmaa, Vivi Fleming |
2007 | OCR, Miami | Yngling | 4 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2007 | Princess Sofia Trophy | Yngling | 5 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2007 | ISAF Världsmästerskap | Yngling | 11 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2007 | För Olympiska Spel | Yngling | 5 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2007 | Ladies only Hamburg | Match race dam | 1 | Silja Lehtinen, Maria Klemetz och Livia Väresmaa |
2007 | Match Cup Sweden | Match race | 1 | Thomas Hallberg |
2006 | Europamästerskap | 6 mR Classic | 3 | Henrik Andersin, Oskar Skaag, ”Djinn” |
2006 | Världsmästerskap | 29er | 1 | Silja Lehtinen |
2006 | St Quay | Match race dam | 2 | Silja Lehtinen |
2005 | Världsmästerskap | 6 mR Classic | 2 | ”Toy”, Henrik Tenström |
2005 | Världsmästerskap, Sydney | Int 5.5mR | 2 | Johan Gullichsen |
2005 | World Cup | 6 mR Classic | 3 | ”Fridolin”, Timo Koljonen, Peter Åstrand |
2004 | Europamästerskap | Int 5.5mR | 3 | Johan Gullichsen |
2004 | Världsmästerskap, Torbole | Int 5.5mR | 3 | Johan Gullichsen |
2004 | Världsmästerskap | 29er | 2 | Lauri Lehtinen och Miikka Pennanen |
2004 | Europamästerskap | 49er | 8 | Thomas Johanson |
2004 | Världsmästerskap | 49er | 10 | Thomas Johanson |
2004 | Olympiska Spel | 49er | 8 | Thomas Johanson |
2003 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 2 | Johan Gullichsen |
2003 | Europamästerskap | 29er | 2 | Lauri Lehtinen och Miikka Pennanen |
2003 | Världsmästerskap | 6 mR Classic | 1 | ”Toy”, Magnus Bäckström |
2002 | Europamästerskap | 6 mR Classic | 1 | ”Toy”, Magnus Bäckström |
2002 | Dragon Gold cup | Drake | 3 | Fredrik Markelin, Jari Bremer |
2002 | ISAF World Sailing Games | 470 dam | 6 | Maria Diesen |
2002 | Världsmästerskap | Match race | 4 | Robert Nyberg |
2002 | Danish Open (grade 1) | Match race | 3 | Robert Nyberg |
2002 | ISAF Junior Världsmästerskap | Byte, flickor | 4 | Silja Lehtinen |
2002 | Louis Vuitton Cup | AC | Kvartsfinal | Thomas Hallberg, Victory Challenge |
2002 | Europamästerskap | 49er | 6 | Thomas Johanson |
2001 | Europamästerskap | 49er | 13 | Kasimir Johansson |
2001 | Princess Sofia Trophy | 470 dam | 6 | Maria Diesen |
2001 | SPA regatta | 470 dam | 4 | Maria Diesen |
2001 | Kieler Woche | 470 dam | 8 | Maria Diesen |
2001 | Europamästerskap | 470 dam | 10 | Maria Diesen |
2001 | Världsmästerskap för militärer | 1 | Robert Nyberg, Juhana Rintala | |
2001 | Världsmästerskap | Byte | 1 | Silja Lehtinen |
2001 | Europamästerskap | Zoom EM | 3 | Silja Lehtinen |
2000 | Europamästerskap | 6mR Classic | 1 | ”Alibaba”, Henrik Tenström, John Blässar, Sten-Erik Molander |
2000 | Europamästerskap | 6 mR Classic | 2 | ”Toy”, Magnus Bäckström |
2000 | Kieler Woche | Melges 24 | 1 | Kenneth Thelen, Henrik Thelen, Jari Bremer och Kim Konttinen |
2000 | Dragon Gold cup | Drake | 3 | Magnus Borg |
2000 | Berlin | Match race | 1 | Magnus Borg, Thomas Hallberg |
2000 | Europamästerskap | 470 herr | 14 | Petri Leskinen |
2000 | Olympiska Spel | 470 herr | 16 | Petri Leskinen |
1999 | Världsmästerskap | 6mR Classic | 1 | ”Alibaba”, Henrik Tenström, John Blässar, Sten-Erik Molander |
1999 | Världsmästerskap | 6mR Classic | 3 | ”Toy”, Magnus Bäckström |
1999 | Europamästerskap | Melges 24 | 3 | Kenneth Thelen, Henrik Thelen, Jari Bremer och Kim Konttinen |
1999 | Princess Sophia | 470 herr | 6 | Petri Leskinen |
1999 | Europamästerskap | 470 herr | 4 | Petri Leskinen |
1999 | För Olympiska Spel | 470 herr | 7 | Petri Leskinen |
1999 | Europamästerskap | Soling | 14 | Staffan Lindberg, Magnus Borg, Thomas Hallberg |
1999 | Världsmästerskap | 6mR Classic | 2 | ”Mariana”, Petteri Piha, Rabbe Kihlman |
1999 | Världsmästerskap | 6mR Modern | 2 | Tom Jungell, Jari Bremer |
1998 | Europamästerskap | 6mR Classic | 2 | ”Alibaba”, Henrik Tenström, John Blässar, Sten-Erik Molander |
1998 | Europamästerskap | 49er | 15 | Kasimir Johansson |
1998 | Europamästerskap | 6mR Classic | 3 | Tapio Lehtinen |
1998 | ISAF Världsmästerskap | 470 herr | 1 | Petri Leskinen |
1998 | Världsmästerskap | 470 herr | 4 | Petri Leskinen |
1998 | Hyeres | 470 herr | 8 | Petri Leskinen |
1998 | Berlin | Match race | 2 | Staffan Lindberg, Magnus Borg, Thomas Hallberg |
1997 | Världsmästerskap | 470 herr | 1 | Petri Leskinen |
1997 | Europamästerskap | 470 herr | 3 | Petri Leskinen |
1997 | SPA regatta | 470 herr | 3 | Petri Leskinen |
1997 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 3 | Thomas Hallberg |
1996 | Europamästerskap | Melges 24 | 3 | Kenneth Thelen, Henrik Thelen och Kim Konttinen |
1996 | Hyeres | 470 herr | 5 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1996 | SPA regatta | 470 herr | 9 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1996 | Olympiska Spel | 470 herr | 4 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1996 | Olympiska Spel | Starbåt | 20 | Richard Grönblom |
1995 | Europamästerskap | 470 herr | 2 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1995 | SPA regatta | Starbåt | 10 | Richard Grönblom |
1994 | Whitbread Round the World race 1993-94 | W60 | 2 | ”Intrum Justitia”, Markus Mustelin |
1994 | Europamästerskap | 470 herr | 8 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1994 | Europamästerskap | Starbåt | 10 | Richard Grönblom |
1993 | Världsmästerskap | H-båt | 4 | Kenneth Thelen, Henrik Thelen och Harry Harkimo |
1993 | Europamästerskap | 470 herr | 5 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1993 | Världsmästerskap | 470 herr | 7 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1993 | Hyeres | 470 herr | 7 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1993 | Europamästerskap | Starbåt | 15 | Richard Grönblom |
1993 | Världsmästerskap | 8mR | 2 | Tom Jungell, Niklas Fellman, Thomas Hallberg, Peter Stackelberg och Georg Tallberg |
1992 | Världsmästerskap | 470 dam | 4 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1992 | Olympiska Spel | 470 dam | 10 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1992 | Världsmästerskap | 470 herr | 3 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1992 | Hyeres | 470 herr | 2 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1992 | Olympiska Spel | 470 herr | 4 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1991 | Världsmästerskap | 470 herr | 14 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1991 | SPA regatta | 470 herr | 2 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1990 | Whitbread Round the World race 1989-90 | Maxi | 10 | ”Belmont Finland II”, Harry Harkimo, Dan Backlund, Sebastian Blechingberg, Mikko Brummer, Yrjö Brummer, Vesa Kaipainen, Antti Keurulainen, Anders Lilius, Marcus Lindfors, Henrik Thelen, Kenneth Thelen, John Winqvist |
1990 | Whitbread Round the World race 1989-90 | Maxi | DNF | ”Martela OF”, Sebastian Blechingberg, Otso Bremer, Eero Lehtinen, Mika Saksela, Ari Toroi, Ben Wrede |
1990 | Whitbread Round the World race 1981-82 | Maxi | 5 | ”The Card”, Henrik Gummerus, Eero Lehtinen |
1990 | Whitbread Round the World race 1989-90 | Maxi | 9 | ”Union Bank of Finland”, Ludvig Ingvall, John Blässar, Tom Borenius, Magnus Bäckström, Lars Fellman, Tom Jungell, Henrik Langhoff, Eero Lehtinen, Henrik Lundberg, Markus Mannström, Sten-Erik Molander, Markus Mustelin, Ilpo Nikkari, Jussi Rantanen, Salovaara Markku, Henrik Tenström, Ville Valtonen, Kim Weber, Kari Wilen, Jan Winqvist, Michael Wolontis |
1990 | Hyeres | 470 dam | 8 | Bettina Lemström och Annika Mannström |
1990 | Europamästerskap | 470 dam | 8 | Bettina Lemström och Annika Mannström |
1990 | Kieler Woche | 470 dam | 3 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1990 | Hyeres | 470 herr | 2 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1990 | SPA regatta | 470 herr | 2 | Petri Leskinen och Mika Aarnikka |
1989 | Shiseido | 470 dam | 7 | Bettina Lemström och Annika Mannström |
1989 | Europamästerskap | 470 dam | 3 | Bettina Lemström och Annika Mannström |
1989 | Princess Sophia | 470 dam | 1 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1989 | Hyeres | 470 dam | 5 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1989 | SPA regatta | 470 dam | 10 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1989 | Kieler Woche | 470 dam | 4 | Katri Läike och Anna Slunga-Tallberg |
1989 | Världsmästerskap | Soling | 2 | Kenneth och Henrik Thelen, Juha Valtanen |
1989 | Hyeres | Soling | 3 | Kenneth och Henrik Thelen, Juha Valtanen |
1989 | Europamästerskap | Finnjolle | 15 | Kristian Sjöberg |
1988 | Yachting Cannes | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1988 | Europamästerskap | 470 dam | 13 | Bettina och Annika Lemström |
1988 | Kieler Woche | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1988 | OS 470 dam | 470 dam | 4 | Bettina och Annika Lemström |
1988 | Hyeres | 470 dam | 8 | Katri Läike och Anna Slunga |
1988 | Kieler Woche | Soling | 9 | Kenneth och Henrik Thelen, Juha Valtanen |
1988 | SPA regatta | Soling | 4 | Kenneth och Henrik Thelen, Juha Valtanen |
1988 | Europamästerskap | Finnjolle | 14 | Kristian Sjöberg |
1988 | Världsmästerskap | 470 herr | 12 | Peter och Johan v Koskull |
1988 | Europamästerskap | 470 herr | 3 | Peter och Johan v Koskull |
1988 | Hyeres | 470 herr | 3 | Peter och Johan v Koskull |
1988 | SPA regatta | 470 herr | 9 | Peter och Johan v Koskull |
1988 | OS 470 herr | 470 herr | 16 | Peter och Johan v Koskull |
1988 | Världsmästerskap | E-jolle | 3 | Raimo Selen |
1987 | Medemblick | 470 dam | 2 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | Yachting Cannes | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | Europamästerskap | 470 dam | 1 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | Hyeres | 470 dam | 2 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | Kieler Woche | 470 dam | 2 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | För Olympiska Spel | 470 dam | 4 | Bettina och Annika Lemström |
1987 | Världsmästerskap | H-båt | 3 | Georg Tallberg |
1987 | BOC Challenge 1986-87 | Swan 51 | 3 | Harry Harkimo, ”Belmont Finland” |
1987 | SPA regatta | Soling | 8 | Kenneth och Henrik Thelen, Juha Valtanen |
1987 | Princess Sophia Cup | Finnjolle | 3 | Kristian Sjöberg |
1987 | Hyeres | Finnjolle | 8 | Kristian Sjöberg |
1987 | Europamästerskap | 470 herr | 1 | Peter och Johan v Koskull |
1987 | SPA regatta | 470 herr | 10 | Peter och Johan v Koskull |
1987 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 2 | Peter Tallberg, Georg Ehrnrooth och Peter Stackelberg |
1987 | Hyeres | Soling | 3 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1987 | Kieler Woche | Soling | 2 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1987 | Världsmästerskap | Soling | 13 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1986 | Whitbread Round the World race 1985-86 | Swan 651 | 3 | ”Fazer Finland”, Michael Berner, Patrik Andersson, Otso Brummer, Åke Carlsson, Mats Ehrnrooth, Peter Fazer, Lars Fellman, Ilpo Nikkari, Markus Mustelin, Mika Saksela, Henrik Tenström, Jan Winqvist, Ben Wrede |
1986 | Whitbread Round the World race 1985-86 | 12 | ”Shadow of Switzerland”, Sten-Erik Molander, | |
1986 | Världsmästerskap | 470 dam | 2 | Bettina och Annika Lemström |
1986 | Europamästerskap | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1986 | Yachting Cannes | 470 dam | 1 | Bettina och Annika Lemström |
1986 | Hyeres | 470 dam | 3 | Bettina och Annika Lemström |
1986 | Kieler Woche | 470 dam | 3 | Bettina och Annika Lemström |
1986 | Guldpokal | Int 5.5mR | 1 | Johan Gullichsen, Robert Mattson och Peter Fazer |
1986 | Europamästerskap | Int 5.5mR | 2 | Johan Gullichsen, Robert Mattson och Peter Fazer |
1986 | Europamästerskap | Soling | 12 | Kenneth och Henrik Thelen |
1986 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 2 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1986 | Europamästerskap | Int 5.5mR | 3 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1986 | Europamästerskap | Soling | 10 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1986 | Världsmästerskap | Soling | 12 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1986 | Kieler Woche | Soling | 1 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1985 | Världsmästerskap | E-jolle | 15 | Bettina Lemström |
1985 | Hyeres | 470 dam | 3 | Bettina och Annika Lemström |
1985 | IYRU Världsmästerskap | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1985 | IYRU Världsmästerskap | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1985 | Kieler Woche | 470 dam | 4 | Bettina och Annika Lemström |
1985 | SPA regatta | Finnjolle | 9 | Kristian Sjöberg |
1985 | Hyeres | 470 herr | 9 | Peter och Johan v Koskull |
1985 | Världsmästerskap | Soling | 14 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1985 | Europamästerskap | Soling | 6 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1985 | Kieler Woche | Soling | 4 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1985 | Guldpokal | Int 5.5mR | 1 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1985 | Världsmästerskap | Int 5.5mR | 2 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1984 | IYRU Världsmästerskap | 470 dam | 7 | Bettina och Annika Lemström |
1984 | Europamästerskap | 420 | 5 | Bettina och Annika Lemström |
1984 | Olympiska Spel | 470 herr | 6 | Peter och Johan v Koskull |
1984 | Europamästerskap | 470 herr | 1 | Peter och Johan v Koskull |
1984 | Hyeres | 470 herr | 2 | Peter och Johan v Koskull |
1984 | Rome Olympic Week | Soling | 3 | Tom Jungell, Markus Mannström och Georg Tallberg |
1984 | San Remo | Soling | 3 | Tom Jungell, Markus Mannström och Georg Tallberg |
1984 | Världsmästerskap | Soling | 15 | Tom Jungell, Markus Mannström och Sakari Harima |
1984 | Kieler Woche | Flying Dutchmann | 10 | Yrjö Brummer |
1983 | Världsmästerskap | 470 herr | 13 | Peter och Johan v Koskull |
1982 | Whitbread Round the World race 1981-82 | Baltic 51 | 12 | ”Skopbank of Finland”, Harry Harkimo |
1982 | Europamästerskap | 470 herr | 7 | Kenneth och Henrik Thelen |
1982 | Europamästerskap | 470 herr | 5 | Peter och Johan v Koskull |
1982 | Världsmästerskap | Finnjolle | 11 | Tom Jungell |
1982 | Junior Europamästerskap | Finnjolle | 3 | Tom Jungell |
1981 | Kieler Woche | 470 herr | 7 | Peter von Koskull och Mika Ulfves |
1981 | Europamästerskap | 470 herr | 4 | Peter och Johan v Koskull |
1981 | IYRU Junior Världsmästerskap | Laser II | 3 | Peter och Johan v Koskull |
1981 | Världsmästerskap | E-jolle | 1 | Tom Jungell |
1980 | Olympiska Spel | 470 herr | 3 | Jouko Lindgren och Georg Tallberg |
1980 | Europamästerskap | 470 herr | 8 | Jouko Lindgren och Georg Tallberg |
1980 | IYRU Junior Världsmästerskap | Laser II | 2 | Peter och Johan v Koskull |
1980 | Olympiska Spel | Starbåt | 11 | Peter Tallberg och Mathias Tallberg |